Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września w Szkole Podstawowej w Sławsku uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie obejrzeliśmy film i wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła wszystkim, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron by podnieść swoje poczucie wartości. Większość z nas odkryła i już swoje zdolności i zaprezentowała je koleżankom i kolegom.

Ponadto bawiliśmy się kropkami tworząc piękne kompozycje, śpiewaliśmy piosenkę o kropce i czytaliśmy książkę „Naciśnij mnie” Herve Tullet, w której dzięki pocieraniu kropki zmieniają kolor, dzięki naciskaniu rozmnażają się, gdy książką się potrząsa, zaczynają się mieszać lub układać w tęczę, próbują wyskoczyć z książki, dzięki klaskaniu rosną i... zaczynają się mieszać, tworząc nowe kolory.

Temat dzisiejszych lekcji języka polskiego to: „Nawet mała kropka ma ogromne znaczenie”, na których ciągły tekst o historii Vashti, musieliśmy podzielić na zdania, czyli postawić kropki, szukaliśmy ukrytych w sali kropek z zagadkami o kropkach, kolorowaliśmy rysunki w kropce i układaliśmy na jego podstawie historyjkę o przygodach kropki.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu…    Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
    strzałka do góry