Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Międzynarodowe projekty e-Twinning w Publicznym Gimnazjum w Sławsku

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie Publicznego Gimnazjum w Sławsku z wielkim zaangażowaniem brali udział w projektach międzynarodowych e-Twinning. e-Twinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. W ramach projektów e-Twinning uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami - współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. e-Twinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

W trakcie realizowanych projektów gimnazjaliści wykorzystywali komputer, Internet, różnorodne  oprogramowania, aparaty fotograficzne oraz  kamery i telefony komórkowe czyli  narzędzia z których młodzi ludzie korzystają w czasie wolnym. Urządzenia mobilne użyte do realizacji zadań  czyniły zajęcia znacznie ciekawszymi i bardziej angażującymi. Wszystkie projekty realizowane były w języku angielskim co zachęcało uczniów do nauki języka obcego. Potrzeba bezpośredniej komunikacji z rówieśnikami - partnerami w projekcie mobilizowała  uczniów do doskonalenia umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego.

We wrześniu 2015 roku zrealizowany został projekt z okazji Europejskiego Dnia Języków. W projekcie „HOMEMADE POSTCARDS FOR EUROPEAN DAY OF LANGUAGES” wzięło udział 42 partnerskich szkół z całej Europy.  Zadaniem uczniów było własnoręczne przygotowanie kartek z okazji Europejskiego Dnia Języków wraz z życzeniami w języku angielskim i w języku ojczystym. Młodzież z Publicznego Gimnazjum w Sławsku przygotowała piękne, barwne kartki, które za pośrednictwem Poczty Polskiej zostały wysłane do wszystkich partnerów projektu. W odpowiedzi gimnazjaliści ze Sławska otrzymali kartki z życzeniami  między innymi z Rumunii, Bułgarii, Litwy, Niemiec, Grecji, Francji i  Hiszpanii.

Kolejny projekt międzynarodowy zrealizowano z okazji Świąt Bożego Narodzenia. „CHRISTMAS CAROLS, E-CARDS AND PHOTOS AROUND EUROPE” - to projekt w którym wzięły udział 34 szkoły z 15 krajów europejskich. W ramach współpracy międzynarodowej uczniowie przesyłali sobie za pomocą platformy e-Twinning e-kartki z życzeniami świąteczno – noworocznymi Kolejnym etapem było zaprezentowanie tradycyjnej dla danego kraju kolędy bożonarodzeniowej. Dzięki partnerskim szkołom usłyszeliśmy tradycyjne kolędy z Czech, Bułgarii, Grecji czy Hiszpanii. Okres Świąt Bożego Narodzenia jest jednym z najpiękniejszych okresów w roku kalendarzowym. Tradycyjne choinki, światełka, którymi dekorujemy domy i ogrody sprawiają, że jest to magiczny czas nie tylko dla dzieci. Zrobione i przesłane przez uczestników projektu zdjęcia ukazały magię Świąt Bożego Narodzenia w krajach europejskich.

Wiosną 2016 roku został zrealizowany projekt „SHOW ME AROUND YOUR CITY”, w którym udział wzięło  20  partnerskich szkół  z całej Europy. W projekcie uczestniczyły szkoły między innymi z Niemiec, Francji, Serbii, Rumunii, Norwegii, Łotwy i Turcji. Projekt składał się z kilku etapów a każdy z nich był doskonałą okazją do doskonalenia umiejętności językowych i nawiązania kontaktów z młodzieżą z krajów europejskich. Głównym celem projektu „Show Me Around Your City” było zaprezentowanie naszego miasta Konina uczniom z partnerskich szkół. Gimnazjaliści z wielkim zaangażowaniem fotografowali najpiękniejsze miejsca w mieście, które wzbogacone opisami w języku angielskim stały się doskonałym zaproszeniem do odwiedzenia naszego pięknego miasta.

Opracowała: Sylwia Andrzejak- koordynatorka projektów międzynarodowych w Publicznym Gimnazjum w Sławsku


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  styczeń 2019

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULA INFORMACYJNA WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry