Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Mama, mamusia, mateńka- wzruszające chwile w bibliotece

„Jest jedna miłość, która nie liczy
na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze 
a przebacza, odepchnięta wraca -
to miłość macierzyńska."

              (Józef Ignacy Kraszewski)

Dzień Matki to międzynarodowe święto, które jest wspaniałą okazją do tego, aby pokazać wszystkim Mamom, jak wielkim  darzymy je szacunkiem i jak bardzo  kochamy. W Polsce dzień ten obchodzony jest 26 maja. Tegoż dnia wszystkie dzieci wręczają swoim Mamom samodzielnie wykonane laurki, kwiatki oraz składają życzenia.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie dzień ten stał się okazją do spotkania wszystkich Mam z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i nie tylko. Wzruszających chwil, emocji i wrażeń dostarczyły nam uczennice Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie, które wraz z opiekunami p. Anną Wróbel oraz p. Jolantą Ptak przygotowały „spotkanie z poezją i muzyką”.  Mieliśmy możliwość wysłuchać najpiękniejszych wierszy o naszych rodzicielkach i  tekstów znanych, popularnych  piosenek o matce.  Występy sprawiły, że święto to stało się niezwykle wyjątkowe i uroczyste o czym zaświadczą płynące po wielu twarzach  łzy wzruszenia.

Spotkanie odbyło się dokładnie w Dniu Matki 26 maja „pod chmurką” na tarasie za biblioteką. Wspaniałe nastroje przybyłych gości  rozwiały nadchodzące deszczowe chmury  i podczas spotkania towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda.

Życzenia dla wszystkich Matek, Niań i Opiekunek dzieci złożyła Dyrektor Biblioteki p. Dorota Eltman, do życzeń przyłączył się również p. Ireneusz Matecki - wiceprezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie.

Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

Daria Kałasa                                                                                                                         
GBP w Rzgowie

 

 


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  24
  marca 2019

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULA INFORMACYJNA WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry