Mali recytatorzy

„Poezja uczy, bawi, wzrusza”

Z okazji przypadającego Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie dn. 06.04.2017 r. odbył się konkurs recytatorski dla klas I-II Szkół Podstawowych   pn. „Moje ulubione wierszyki”.

W konkursie udział wzięło 22 uczestników z naszej gminy. Dzieci recytowały wybrane przez siebie wiersze znanych autorów między innymi Brzechwy, Tuwima, Konopnickiej i innych. Poziom był bardzo wysoki. Dzieci pięknie prezentowały wiersze dlatego też jury miało „ciężki orzech do zgryzienia” jeśli chodzi o wybór najlepszego recytatora.

W jury zasiadły mieszkanki naszej gminy :

p. Elżbieta Wośkowiak- przewodnicząca jury, emerytowany dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzgowie, polonista;

p. Maria Panienkowska- emerytowany dyrektor GBP w Rzgowie;

p. Lidia Miedzińska- nauczyciel, polonista gimnazjum w Rzgowie.

Po burzliwych naradach przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce:

• Norbert Brzęcki- S.P. Grabienice
  • Izabela Krygier- S.P. Sławsk

II miejsce:

• Nadia Zamiatowska- S.P. Grabienice
  • Marcel Cybulski- S.P. Rzgów
  • Julianna Budzyńska- S.P. Rzgów

III miejsce:

• Adam Krygier- S.P. Sławsk
  • Antoni Andrzejewski- S.P. Sławsk
  • Zofia Lewandowska- S.P. Osiecza
  • Zuzanna Kruszyńska- S.P. Rzgów
  • Amelia Dudek- S.P. Sławsk

Wyróżnienia:

• Agata Wysocka- S.P. Osiecza
  • Paweł Osajda- S.P. Rzgów
  • Maja Kieliszkowska- S.P. Grabienice

Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali dyplomy za udział a także nagrody pocieszenia.

Serdecznie dziękujemy Paniom z jury za poświęcony czas i wsparcie podczas przeprowadzania konkursu.

Daria Kałasa

GBP w Rzgowie