Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów

Letnie czytanki

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"
Umberto Eco.

Już po raz kolejny naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Majewską. Dzieci systematycznie uczestniczą w spotkaniach „Głośnego Czytania”, których celem jest popularyzacja książki i czytelnictwa.

Tym razem do czytania wybrano książkę pt. „Baba Blaga” Joanny Wachowiak. Wybór nie był przypadkowy, gdyż jakiś czas temu mieliśmy okazję gościć p. Joannę w rzgowskiej książnicy. Podczas czytania fragmentów pierwszoklasiści poznali historię Babci  Żelki, kota Czarka a także papugi Szarloty. Książka oprócz magicznych ilustracji zawiera wiele humorystycznych akcentów, które przeniosły naszych słuchaczy wprost do  chaty „czarownicy” i świata magii. Tradycyjnie po każdym przeczytanym fragmencie opowiadania dyrektor biblioteki p. Dorota Eltman zadawała pytania, na które dzieci odpowiadały śpiewająco.
Po czytaniu nadeszła pora na rozrywkę. Nasi milusińscy poznali nowe zabawy tj. „Pająk i muchy” oraz „Klapsy”. Ileż było przy tym śmiechu i radości.
Na zakończenie spotkania każde dziecko wypożyczyło wybraną przez siebie książeczkę.

Daria Kałasa
GBP w Rzgowie

                                                                                                            Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
    strzałka do góry