KUCHENNE REWOLUCJE Z ZIEMNIAKIEM W ROLI GŁÓWNEJ

W dniu 21 października 2017 r. w Osieczy odbyły się warsztaty pt.: „Kuchenne rewolucje z ziemniakiem w roli głównej” w ramach projektu „Świetlicowe ATR-akcje”. Przybyłych gości powitała Pani Sołtys Renata Mirkiewicz. Warsztaty poprowadziła  Liliana Tatara doradca rolny WODR, która na wstępie przedstawiła ciekawą historię ziemniaka. Okazuje się, że ziemniak posiada wiele wartości odżywczych, jest on warzywem niskokalorycznym, zawierającym dużo witamin i mikroelementów. Następnie wspólnie w grupach przygotowywano potrawy z ziemniaków tj. sałatkę ziemniaczaną, ziemniaczki z boczkiem, kartacze i babkę ziemniaczaną. Podczas gotowania wśród uczestników panowała miła atmosfera, panie dzieliły się swoimi kulinarnymi doświadczeniami i wymieniały przepisami. Spotkanie zakończyło się degustacją przepysznych potraw. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w warsztatach.