KREWniacy ze Sławska

Ponad 12 litrów krwi- tyle łącznie oddali uczestnicy 26-tej Akcja Honorowego Oddawania Krwi w Sławsku. 8. maja 2016r. w godzinach od 9:00 do 12:30 przed Domem Kultury w Sławsku stał mobilny punkt poboru krwi do którego zgłosiło się 35 krwiodawców, ze względów zdrowotnych ośmiu z nich nie mogło zostać dawcami. Na szczególne podziękowania zasługują wszyscy organizatorzy i uczestnicy tej szlachetnej akcji. Krwiodawcy na akcję przybyli nie tylko ze Sławska ale także z Janowic, Kurowa, Branna, Świątnik, Witnicy i Osieczy.

Współorganizatorem akcji były panie z Koła Gospodyń Wiejskich, toteż dla wszystkich uczestników akcji oraz personelu medycznego przygotowane były domowe ciasta, chleb ze smalcem oraz kawa i herbata. Każdy krwiodawca standardowo otrzymał czekolady i coca colę oraz dodatkowo skrzynkę jabłek, o które postarali się nasi strażacy i pan sołtys. Krew jest drogocennym lekarstwem, którego nie można wyprodukować i dlatego każdy KRWIODAWCA jest dla nas BOHATEREM. Dziękujemy!
Organizatorzy akcji: OSP, KGW i Rada Sołecka wsi Sławsk.
Teresa Kwiatkowska

października 2017