Konwent Wójtów i Burmistrzów Gmin Aglomeracji Konińskiej

W dniu 23 stycznia br. w Rzgowie odbyło się posiedzenie Konwentu Wójtów i Burmistrzów Gmin Aglomeracji Konińskiej z udziałem Starosty Konińskiego Pana Stanisława Bielika. Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak przywitał wszystkich zebranych i  omówił charakterystykę, walory  Gminy Rzgów oraz planowane inwestycje. Obrady prowadził Przewodniczący Konwentu Wójtów i Burmistrzów Aglomeracji Konińskiej Pan Marek Wesołowski – Burmistrz Gmina i Miasta Kleczew.

Podczas Konwentu poruszono zagadnienia:

1. Organizacja Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka - Andrzej Piaskowski -  Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Koninie.
2. Możliwości rozwoju usług prozdrowotnych na ziemi konińskiej, aktualne potrzeby i wyzwania przyszłości – projekt pilotażowy. Fundacja Mielnica, Pan Andrzej Obalski.
3. Sprawozdanie z realizacji projektu „Wzmacnianie zastosowania TIK w Powiecie Konińskim – Integracja i harmonizacja baz danych oraz udostępnienie elektronicznych usług publicznych” za 2017 rok - Katarzyna Rejniak - kierownik projektu.
4. Realizacja projektów w ramach Mandatu Terytorialnego K OSI - Witold Nowak - Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji.

Podczas Konwentu podpisano umowę o partnerstwie na realizację projektu „Bezpieczny powiat koniński – wsparcie systemu wczesnego ostrzegania”

maj 2018

DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY