Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów

Konkursy, przedstawienia podnoszące świadomość ekologiczną mieszkańców Gminy Rzgów

Przedsięwzięcie pn. ,,Konkursy, przedstawienia podnoszące świadomość ekologiczną mieszkańców Gminy Rzgów,, zostało zrealizowane przez gminę Rzgów w ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - kwota dofinansowania - 13.000,00 zł.

            Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu Gmina Rzgów mogła ogłosić konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej którego podsumowanie nastąpiło podczas X Dni Gminy Rzgów, zakupić nagrody, oraz wydrukować ulotki i plakaty dotyczące segregacji odpadów.

W ramach projektu w dniach 14-15 września 2016 r., w Szkole Podstawowej w Grabienicach, w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Rzgowie, Szkole Podstawowej w Osieczy, oraz Zespole Szkół w Sławsku odbyły się przedstawienia pt. ,,Mapa marzeń”. Widowisko plenerowe adresowane było dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci klas I – III szkoły podstawowej. Zakupiono również materiały dydaktyczne, które przekazano do szkół i przedszkoli.

Jednym z głównych celów przedsięwzięcia było podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców w zakresie  prawidłowej segregacji odpadów.

    Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
    strzałka do góry