Konkurs PIĘKNEGO CZYTANIA w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie

„Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem- to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem”

/przysłowie chińskie/

Dnia 23.03.2017 r. w rzgowskiej książnicy odbył się konkurs „Pięknego czytania” zorganizowany dla klas III Szkół Podstawowych Gminy Rzgów. Podczas konkursu trzecioklasiści czytali fragmenty książki „Daleki rejs” Anny Onichimowskiej. W tym roku poprzeczka była postawiona bardzo wysoko. Dzieci losowały fragmenty prozy na miejscu. Do konkursu zgłoszonych zostało 25 uczestników. Przyznano 9 nagród oraz 1 wyróżnienie.

W jury zasiedli emerytowani już nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, poloniści, mieszkanki naszej gminy:

p. Jadwiga Kudła - przewodnicząca

p. Maria Dąbrowska

p. Zenona Osajda

Nasze jury miało bardzo trudne zadanie, ale jednogłośnie postanowiło przyznać następujące miejsca:

• Kamil Cegielski - Zespół Szkół w Sławsku
  • Julia Rusin - Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Grabienicach
  • Anna Rządkowska - Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Osieczy
  • Hubert Woźniak - Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Rzgowie

• Antonia Maśna - Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Rzgowie
  • Julia Rydzewska - Zespół Szkół w Sławsku
  • Monika Czajczyńska - Zespół Szkół w Sławsku

• Zofia Wojciechowska - Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Rzgowie
  • Adrian Jędrzejaszek - Zespół Szkół w Sławsku

Wyróżnienie

• Emilian Dworzyński - Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Osieczy

Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, również pozostałe dzieci otrzymały dyplomy za udział w konkursie oraz nagrodę pocieszenia.

Pragniemy podziękować wszystkim dzieciom za udział w konkursie a także pogratulować odwagi ponieważ wiemy iż konkursy wiążą się również z tremą.

Dziękujemy Paniom z jury, które zechciały pełnić tę ważną i jakże odpowiedzialną funkcję.

Na podsumowanie przytoczmy słowa jednej z naszych jurorek, skierowane do dzieci „Po pierwsze czytajcie, po drugie czytajcie i po trzecie czytajcie.”

Daria Kałasa
GBP w Rzgowie