Konferencja TWOJE ŻYCIE W TWOICH RĘKACH

28 września 2017 roku odbyła się konferencja pn. „Twoje życie w Twoich rękach”. Organizatorami byli: Urząd Gminy Rzgów, Komenda Miejska Policji w Koninie, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rzgowie. W pierwszej części st. sierż. Adrianna Karwowska-Kuna z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koninie informowała i ostrzegała przed nowymi metodami przestępstw na szkodę osób starszych.

Spotkanie było również dobrą okazją do omówienia zasad wykorzystania tzw. „Kart życia”, które gmina rozpowszechnia wśród swoich mieszkańców. "Karta życia" to blankiet, na który wpisujemy imię, nazwisko, numer PESEL, telefony kontaktowe do bliskich, a także grupę krwi, choroby, na które się leczymy, przyjmowane leki, uczulenia oraz inne informacje ważne z medycznego punktu widzenia. Wypełniony formularz wraz z kserokopią dowodu osobistego umieszczamy w woreczku foliowym i wkładamy do lodówki. Na jej drzwiach naklejamy naklejkę z informacją, że taka koperta ze wskazaniami dla ratowników jest w środku. Ratownik medyczny, który przyjedzie na miejsce w razie wystąpienia problematycznej sytuacji, zostanie wyposażony w niezbędną wiedzę. W ten sposób skróci się czas potrzebny na diagnozę i zwiększą szanse na ratunek.

W drugiej części mieliśmy okazję wysłuchać ciekawego wykładu „Nowotwory – plaga XXI wieku?” przedstawionego przez lek. med. Piotra Kolendę specjalistę onkologii klinicznej Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. Uczestnicy dowiedzieli się, że statystyki są niepokojące oraz na co zwracać uwagę i jak zapobiegać chorobom.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, organizatorom oraz prelegentom, a członkom UTW za przygotowanie pysznego ciasta.

Tego typu spotkania będą kontynuowane, bo jak sami uczestnicy stwierdzili jest taka potrzeba.

października 2017