Kolonie letnie 2017

W dniach od 2 do 8 lipca 2017 roku 47 dzieci z terenu Gminy Rzgów przebywało na koloniach letnich w Górach Świętokrzyskich sfinansowanych ze środków pochodzących z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Dzieci wypoczywały w Ośrodku Wypoczynkowym „Rejów” w Skarżysko-Kamiennej.

Bogaty program kolonii obejmował między innymi:
Zwiedzanie Gór Świętokrzyskich – dzieci wraz z opiekunami zdobyli szczyt Łysica, zwiedzili klasztor Święty Krzyż na Łysej Górze oraz Zamek Królewski w Chęcinach, podziwiali panoramę regionu z galerii widokowej na gołoborza.
Atrakcją kolonii była przejażdżka wojskowym transporterem opancerzonym BRT-60, będącym czynnym eksponatem Muzeum Orła Białego w Skarżysko-Kamiennej oraz zwiedzanie bogatej i efektownej ekspozycji sprzętu wojskowego muzeum.
Ponadto koloniści uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, artystycznych, sportowych, integracyjnych i uprawiali sporty wodne na Zalewie Rejów.

grudnia 2017