Koło Gospodyń Wiejskich w Zarzewie

kgwzarzew@wp.pl
www.facebook.com/kgwzarzew
tel. 668 058 885 ( przewodnicząca KGW)

Zarząd:
przewodnicząca- Kubiak Otylia,
z-ca- Szymkiewicz Katarzyna,
Skarbnik- Kubiak Aneta,
Sekretarz- Wajda Emilia,
Członek Zarządu- Kuśmierek Janina

Koło Gospodyń Wiejskich w Zarzewie jest dobrowolną samorządną i niezależną organizacją społeczno-zawodową ludności wiejskiej. Działamy na rzecz poprawy materialnego i kulturalnego poziomu życia na wsi wspomagając rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. Sercem KGW są jego członkinie. Obecnie w Kole działa 17 pań w rożnym wieku, o rozmaitych kwalifikacjach zawodowych, zainteresowaniach, które w swych działaniach doskonale sie uzupełniają. Oficjalnie KGW w Zarzewie zawiązało sie w marcu 2011r. choć wzmianki o nieformalnej działalności " zrzeszonych Pań" pojawiały sie już kilkanaście lat temu. Krótko nie oznacza jednak mało efektywnie. Bo przecież wszystko zależy od zaangażowania i chęci społecznego działania. Swoje  przysmaki prezentujemy na jarmarkach, dożynkach, festynach. Zdobyłyśmy wyróżnienie "Rzgowski Smak" za Kurczaka po Napoleońsku. Ambitnie realizujemy postawione sobie cele jakimi są m.in. aktywizacja i promowanie kobiet z naszego regionu w życiu społecznym i kulturalnym także praca na rzecz integracji starszego i młodszego pokolenia oraz propagowanie i pielęgnacja tradycji. Wiele dzieje sie w Zarzewie dzięki naszemu  KGW. To niewyczerpany inkubator pomysłów, energii i chęci działań dla lokalnej społeczności: cykliczne bale andrzejkowe, bale karnawałowe, dni kobiet, coroczna "Biesiada Zarzewska" ogniska integracyjne, warsztaty kulinarne " Wiejskie Uczą Miejskie", spotkanie integracyjne z przedstawicielami jednej z Gmin w Mołdawii, konkursy... Co roku wspieramy także WOŚP w Koninie. Choć nie posiadamy dużych zasobów finansowych, nie mogłyśmy pozostać obojętne i  dołożyłyśmy swoją " cegiełkę" do remontu dachu Świetlicy Wiejskiej w Zarzewie. W organizowanych przez nas wyjazdach integracyjnych udział biorą nie tylko mieszkańcy Zarzewa, ale także okolicznych Gmin. Dzięki temu wspólnie zwiedziliśmy Niepokalanów, Nieborów, Góry Stołowe, Kotlinę Kłodzką i Czechy. Dbamy również o funkcjonalność i estetykę wsi. Tutaj warto wspomnieć o stworzonej przez nasze stowarzyszenie Wiejskiej Strefie Rozrywki i Rekreacji, w której znajdują się: Chata Grillowa, stoliki z ławkami oraz Plac Zabaw dla dzieci ( postawiony z własnych funduszy KGW). Aktualnie dzięki zdobytemu grantowi w konkursie " Tu mieszkam , tu zmieniam" Banku Zachodniego i Fundacji BZ WBK powstaje " Leśna Scena". Aktywnie współpracujemy m.in. z : Urzędem Gminy Rzgów, Szkołą Podstawową im. M. Konopnickiej w Osieczy, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Konińskim Klubem Fotograficznym. Co najważniejsze - nie zamierzamy spocząć na laurach. Pragniemy dalej sie rozwijać i realizować kolejne cele...

października 2017