Kolejowe ABC

W dniu 11 stycznia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku z klas I-III oraz dzieci z grupy „0” uczestniczyli w interaktywnych lekcjach propagujących zasady bezpieczeństwa na obszarach kolejowych, organizowanych przez Urząd Transportu Kolejowego.

Kolejowe ABC to ogólnopolska kampania informacyjno - edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz nauczycieli i wychowawców. Celem zajęć jest poprawa bezpieczeństwa na obszarach kolejowych oraz propagowanie wartości i wzorców związanych z odpowiednim zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego, Projekt jest objęty patronatem MEN oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Podczas lekcji w specjalnie zorganizowanej przestrzeni najmłodsi poznali znaki ustawione przed przejazdami kolejowymi i oznaczenia peronowe. Nosorożec Rogatek uczył dzieci prawidłowych zachowań w pobliżu torów, na peronie oraz zasad obowiązujących podczas podróży pociągiem. Dzieci zostały obdarowane upominkami, a szkoła maskotką, plakatem i pamiątkowym dyplomem.

Dziękujemy firmie FAC Rail za pomoc w zorganizowaniu projektu Kampania Kolejowe ABC.