Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Kolejowe ABC

W dniu 11 stycznia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku z klas I-III oraz dzieci z grupy „0” uczestniczyli w interaktywnych lekcjach propagujących zasady bezpieczeństwa na obszarach kolejowych, organizowanych przez Urząd Transportu Kolejowego.

Kolejowe ABC to ogólnopolska kampania informacyjno - edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz nauczycieli i wychowawców. Celem zajęć jest poprawa bezpieczeństwa na obszarach kolejowych oraz propagowanie wartości i wzorców związanych z odpowiednim zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego, Projekt jest objęty patronatem MEN oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Podczas lekcji w specjalnie zorganizowanej przestrzeni najmłodsi poznali znaki ustawione przed przejazdami kolejowymi i oznaczenia peronowe. Nosorożec Rogatek uczył dzieci prawidłowych zachowań w pobliżu torów, na peronie oraz zasad obowiązujących podczas podróży pociągiem. Dzieci zostały obdarowane upominkami, a szkoła maskotką, plakatem i pamiątkowym dyplomem.

Dziękujemy firmie FAC Rail za pomoc w zorganizowaniu projektu Kampania Kolejowe ABC.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  25
  styczeń 2020

  Dziś są imieniny:

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ OCEŃ URZĄD ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry