Kajakarze ruszą Szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski

Już w najbliższą sobotę, 8 lipca wodną przygodę na „Szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski” rozpocznie 120 kajakarzy z całej Polski. Choć większą część wodniaków stanowią mieszkańcy Konina i powiatu konińskiego to jest również i reprezentacja Wrocławia, Poznania, Swarzędza czy też Gniezna.

Kajakarze spotkają się o godzinie 8:00 przed budynkiem Urzędu Stanu Cywilnego w Koninie, gdzie autokarami zostaną przewiezieni na miejsce startu - Przystań przy Stadionie Miejskim w Kole. Stąd w asyście Ochotniczej Straży Pożarnej z Lichenia Starego ruszą w 33 kilometrową trasę rzeką Wartą. Po kilkugodzinnym wiosłowaniu, na Bulwarze Nadwarciańskim w Koninie, na kajakarzy czekać będą organizatorzy pod namiotem Centrum Informacji Turystycznej w Koninie. Tradycyjnie, dla najstarszego i najmłodszego uczestnika spływu zostanie przygotowana niespodzianka.

Organizatorem Spływu kajakowego „Szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski” jest Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”.

Impreza została objęta Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.
Projekt dofinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.