Jubileusz 50-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Witnicy

W dniu 9 lipca 2017 roku, Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Witnicy świętowała Jubileusz 50-lecia swojego założenia. Ceremonia rozpoczęła się o godzinie 14:00 uroczystą mszą świętą pod przewodnictwem ks. proboszcza Stanisława Maniosa. Podczas dalszego przebiegu uroczystości miało miejsce przypomnienie rysu historycznego Jednostki oraz, najważniejszy punkt ceremonii, którym było wręczenie nowego sztandaru, ufundowanego przez mieszkańców wsi Witnica i innych darczyńców.

Druhom z OSP Witnica sztandar przekazał członek Zarządu Wojewódzkiego OSP RP, a jednocześnie Prezes Zarządu Powiatowego powiatu konińskiego druh Andrzej Piaskowski. W dodatku Jednostka OSP Witnica została uhonorowana srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa. Medal wręczył członek Sądu Honorowego Zarządu Głównego OSP RP druh Władysław Koliński.

Uroczystości zostały zwieńczone wzajemnymi podziękowaniami i gratulacjami przybyłych na ten jubileusz gości. Wśród nich znaleźli się:

• W-ce Prezes Zarządu Powiatowego, a jednocześnie Wójt Gminy Rzgów Pan Grzegorz Matuszak
  • Burmistrz Miasta i Gminy Rychwał Pan Stefan Dziamara
  • Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Tomasz Kruszyński
  • Przedstawiciele Rady Gminy Rzgów, oraz mieszkańcy wsi Witnica i ościennych miejscowości.

Całość uroczystości uświetniła obecność Orkiestry Dętej OSP Rzgów.

października 2017