Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów

Jesienne spotkanie z poezją

Z okazji przypadającego 40 Międzynarodowego Listopada Poetyckiego w Gminnej Bibliotece Publicznej  w Rzgowie zorganizowano wyjątkowe spotkanie. Było to połączenie poezji mówionej ze śpiewaną. Gościem specjalnym spotkania był Pan Kazimierz Burnat – poeta, publicysta, tłumacz, dziennikarz, autor 13 tomów poetyckich min. „Przenikanie”, „Cichnące”, „Podniebienie niebios”. Absolwent prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył także organizację i zarządzanie oraz handel zagraniczny na Akademii Ekonomicznej. Wieloletni dyrektor w ZZSD „Polar” we Wrocławiu i spółkach prawa handlowego. Działacz na rzecz samorządu pracowniczego, spółdzielczości pracy dla niewidomych oraz sportu. Twórca harcerstwa dla młodzieży trudnej. Ponadto spadochroniarz oraz były żołnierz czerwonych beretów. 
Jego dewizy życiowe to: pamięć o zmarłych - źródłem długowieczności, czynienie dobra - droga do człowieczeństwa. Za swoje zasługi otrzymał wiele odznaczeń i medali.                                                         Poetyckie spotkanie Pan Burnat rozpoczął recytacją swoich wierszy. Szybko też nawiązał kontakt z seniorami i młodzieżą, której podczas rozmowy udzielił  ważnych życiowych wskazówek. W jego stronę padło wiele ciekawych pytań odnoszących się do twórczości, życia jak i zasług autora. Nasz gość bardzo obszernie i wyczerpująco odpowiadał na zadawane pytania. Na zakończenie tej części spotkania każdy z uczestników miał możliwość zakupu tomiku wierszy wraz z autografem autora.                                       
Uzupełnieniem listopadowego wydarzenia był  koncert pana Sławomira Pilarskiego z Goliny - gitarzysty, wokalisty, który zapoznał uczestników ze swoją pasją muzyczną i zaprezentował autorski repertuar. Artysta przywiązuje ogromną wagę do stworzenia właściwego klimatu i kontaktu z publicznością. Płynąca prosto z serca Pana Sławka muzyka potwierdziła, że kocha to co robi. Koncert poezji śpiewanej uświetnił biblioteczne wydarzenie i wpisał się jednocześnie w program drugiego spotkania z kulturą pn."Z kulturą za Pan brat”, realizowanego pod kierunkiem i we współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów w Koninie.

http://wielkopolska.tv/rzgow-poetycki-listopad/    Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
    strzałka do góry