Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

IV Bieg Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski

Blisko 120 zawodników stanęło na starcie IV Biegu Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie. Tym razem bieg był także Mistrzostwami Wielkopolski.

Bieg z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W sobotę wystartowało ponad trzy razy więcej zawodników, niż w pierwszych zawodach trzy lata temu. Rośnie ranga imprezy, rośnie też cała otoczka biegu. Organizatorzy pozyskują nowych partnerów – sponsorów biegu, dzięki czemu i nagrody są coraz cenniejsze. Zawodnicy natomiast docierają z coraz bardziej odległych zakątków Polski. Tym razem odwiedzili nas biegacze z Zamościa, Kielc, Szczecina, Łodzi i wielu innych miast i miejscowości.

Zawodnicy mieli do pokonania 10 km, a warunków nie można było nazwać sprzyjającymi. Głównym wrogiem biegaczy była temperatura sięgająca powyżej 30 st. Celsjusza. Jak trudny był bieg może świadczyć chociażby fakt zasłabnięcia jednego z zawodników i konieczność udzielenia mu pomocy przez załogę pogotowia ratunkowego.

Malowniczą trasę najszybciej pokonał Bartosz Kryske z jednostki wojskowej w Braniewie z czasem 35:23 i otrzymał Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie. 23 sekundy po nim linię mety przekroczył żołnierz z Departamentu Infrastruktury MON, który uhonorowany został Pucharem Dowódcy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu, a trzecie miejsce na podium zajął policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie z czasem 36:16, który otrzymał Puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

Wśród uczestników rozlosowano także dwa rowery, z których szczególnie jeden spowodował duży problem logistyczny, ponieważ wylosował go policjant z KMP w Zamościu, który na bieg przyjechał wraz z trzema kolegami osobowym volkswagenem, więc rower organizatorzy prześlą mu kurierem.

W biegu wystartowało pięć kobiet, a pierwsza na mecie była Izabela Wierzchowska z Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu z czasem 43:52.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na linię startu V Biegu Służb Mundurowych w kolejnym roku.

Start: Zobacz więcej zdjęć z "IV Biegu Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski" - kliknij

 

Wyniki IV Biegu Służb Mundurowych

Kategoria: OPEN open.pdf
Kategoria: KOBIETY kobiety.pdf
Kategoria: MĘŻCZYŹNI  mezczyzni.pdf
Kategoria: OSP osp.pdf
Kategoria: POLICJA policja.pdf
Kategoria: PSP psp.pdf
Kategoria: SG sg.pdf
Kategoria: SW sw.pdf
Kategoria: WOJSKO  wojsko.pdf

  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  17
  styczeń 2019

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULA INFORMACYJNA WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry