Inwestycje w Gminie Rzgów

Zakończyła się realizacja zadania pn.: „Montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach szkolnych na terenie Gminy Rzgów”. W ramach projektu zostały zamontowane instalacje fotowoltaiczne na 5 budynkach szkolnych na terenie Gminy Rzgów - Grabienice, Rzgów (2 budynki), Osiecza, Sławsk. Łącznie zostaną zamontowane instalacje o mocy 177,60 KWp. Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu produkcji energii ze źródeł odnawialnych, a także obniżenie kosztów zakupu energii elektrycznej. Zadanie dofinansowane jest w 95% z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

W trakcie realizacji jest jedno z największych  przedsięwzięć w zakresie gospodarki ściekowej na terenie Gminy Rzgów:

- budowa sieci kanalizacji sanitarnej  w Osieczy Pierwszej, Osieczy Drugiej, Sławsku o długości
5,178 km,

- budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Grabienicach, Rzgowie Drugim  o długości 7,281 km.

Zadanie realizowane jest na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W związku z budową kanalizacji mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, prosimy o ostrożność.

listopada 2022