Inwestycje w Gminie Rzgów

Trwa rozbudowa infrastruktury drogowej w Gminie Rzgów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.
Została wykonana zmiana nawierzchni drogi Rzgów – Modła Kolonia na odcinku 1 km.

Wkrótce odbędzie się również przebudowa dróg wewnętrznych przy użyciu tłucznia w miejscowościach: Błonice, Bożatki, Dąbrowica, Goździków, Bobrowo, Zarzew, Branno i Rzgów.
Przebudowane zostaną drogi  gminne w miejscowościach: Grabienice (316m), Zastruże (738m) i Zarzewek (350m).

Rozpoczęła się realizacja największej inwestycji - budowa oczyszczalni ścieków w Sławsku.

W ramach projektu: „Stworzenie zintegrowanego systemu komunikacji publicznej na terenie K OSI” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 powstanie prawie trzy kilometrowy ciąg pieszo – rowerowy łączący miejscowości Modła – Babia.

Przy drodze na ulicy Targowej w Rzgowie trwają prace związane z budową chodnika dla pieszych (477 m). Wkrótce nowy chodnik (77 m)  oraz parking powstaną  w miejscowości Grabienice.

W ramach PROW na lata 2014-2020 rozpoczęła  się budowa ponad dwu kilometrowego wodociągu
w m. Osiecza Pierwsza i Babia.

Została przebudowana kanalizacja w m. Rzgów oraz ogłoszony został przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w m. Rzgów ul. Kwiatowa i Rzgów Drugi.

Do końca października potrwa remont Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie.