Inwestycje drogowe w Gminie Rzgów

Nadal trwają prace związane z przebudową dróg na terenie Gminy Rzgów. Przypominamy, iż do końca bieżącego roku zostanie przebudowanych aż 14 odcinków dróg na terenie gminy.

Zakończono przebudowę nawierzchni dwóch odcinków dróg w miejscowości Dąbrowica, drogi w Bożatkach oraz w Wojciechowie. Obecnie trwają prace wykończeniowe na ulicy Reymonta w Rzgowie. W kolejnych etapach powstaną drogi w Kowalewku oraz Sławsku – ulice Pogodna i Słoneczna, na których obecnie trwają prace związane z przygotowaniem podbudowy pod asfalt. W kolejnym etapie rozpoczną się prace w Brannie, na ulicach Brzozowej i Bukowej. Należy przypomnieć, iż ww. odcinki dróg mogą zostać zrealizowane dzięki środkom pochodzącym z Programu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład oraz częściowo z funduszu sołeckiego.

Nadal trwa przebudowa drogi gminnej Goździków-Świątniki. Droga ta jest kontynuacją drogi gminnej z Goździkowa w kierunku drogi powiatowej w Świątnikach. Na tym odcinku przygotowano już podłoże pod wykonanie nawierzchni asfaltowej. Zadanie jest współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, funduszu sołeckiego sołectwa Goździków oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Przebudowany zostanie również odcinek drogi powiatowej nr 3238P Trójka-Zarzew. Zadanie to realizuje Gmina Rzgów ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Powiatu Konińskiego.

Obecnie trwają formalności związane z podpisaniem umów z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe na dofinansowanie dwóch kolejnych odcinków dróg – drogi gminnej w miejscowości Kurów-Zabiel oraz Wojciechowo.

kwietnia 2024