Informacja z XXXIV Sesji Rady Gminy Rzgów

W dniu 26 marca 2018 r. odbyła się XXXIV Sesja Rady Gminy Rzgów, w której udział wzięło 15 radnych.

Obrady przeprowadzono zgodnie z niżej przedstawionym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z XXXIII Sesji Rady Gminy Rzgów.
  4. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym i dyskusja nad sprawozdaniem.
  5. Wnioski i zapytania radnych.
  6. Informacja o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie działania Komisariatu Policji w Rychwale za rok 2017.
  7. Informacja o działalności GOPS w Rzgowie w roku 2017.
  8. Informacja o działalności Spółdzielni Socjalnej „KOMUNALKA RZGÓW”.
  9. Rozpatrzenie projektów uchwał:
  1. w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Konińskiemu,
  2. w sprawie przejęcia do realizacji zadania inwestycyjnego od Powiatu Konińskiego,
  3. w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Rzgów na lata 2018-2026,
  4. w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie gminy na rok 2018r.,
  5. w sprawie zmiany uchwały nr 23/15 Rady Gminy Rzgów z dnia 10 marca 2015r. w sprawie poboru podatków: rolnego, leśnego, od nieruchomości, w drodze inkasa, wyznaczenia inkasentów oraz określenia wysokości wynagrodzenia za inkaso,
  6. w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolu i oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych, prowadzonych przez Gminę Rzgów,
  7. w sprawie podziału Gminy Rzgów na okręgi wyborcze, określenia ich granic i numerów oraz ustalenia liczby radnych wybieranych w okręgach wyborczych,
  8. w sprawie utworzenia stałych obwodów głosowania, ustalenia ich numerów i granic oraz wyznaczenia siedzib obwodowych komisji wyborczych na terenie Gminy Rzgów,
  9. w sprawie zmiany uchwały nr 35/03 Rady Gminy Rzgów w sprawie Statutu Gminy Rzgów.
  1. Odpowiedzi na wnioski i zapytania radnych.
  2. Sprawy bieżące, informacje, zapytania.
  3. Zamknięcie obrad.

Po zrealizowaniu stałych punktów porządku obrad Rada Gminy przystąpiła do omówienia informacji o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie działania Komisariatu Policji w Rychwale za rok 2017. Wyjaśnień udzielił Komendant Komisariatu Policji w Rychwale Waldemar Adamczyk (informacja w załączniku).
Następnie Kierownik GOPS w Rzgowie Sylwia Pawlicka omówiła informację o działalności GOPS w Rzgowie w roku 2017 (w załączniku).
Kolejnym tematem było omówienie działalności Spółdzielni Socjalnej „KOMUNALKA RZGOW”. Prezes Spółdzielni przedstawiła dotychczasowe dokonania w formie prezentacji multimedialnej (w załączniku).

Następnie Rada przystąpiła do uchwalania wcześniej pozytywnie zaopiniowanych przez wszystkie stałe komisje projektów uchwał. Wszystkie uchwały zostały przyjęte jednomyślnie.

Szczegóły dotyczące przebiegu obrad będą zawarte w protokole z sesji, który po przyjęciu przez Radę Gminy na następnej sesji, będzie zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej Gminy Rzgów.

Wszystkie podjęte przez Radę uchwały będą niezwłocznie zamieszczone w BIP.

(-) Biuro Rady

ZAŁĄCZNIKI: