Informacja z XXXI Sesji Rady Gminy Rzgów

W dniu 01 grudnia 2017 r. odbyła się XXXI Sesja Rady Gminy Rzgów, w której udział wzięło 15 radnych.

Obrady przeprowadzono zgodnie z niżej przedstawionym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z XXX Sesji Rady Gminy Rzgów.
  4. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym i dyskusja nad sprawozdaniem.
  5. Wnioski i zapytania radnych.
  6. Rozpatrzenie projektów uchwał:
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Rzgów na lata 2016-2022,
  • w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie gminy na 2017 r.
  • w sprawie zmiany uchwały nr 128/16 Rady Gminy Rzgów z dnia 21.10.2016 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na obszarze Gminy Rzgów,
  • w sprawie obniżenia ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa do naliczania podatku rolnego na 2018 r.
  • w sprawie nadania Statutu Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie.
  • w sprawie zmiany uchwały nr 212/17 Rady Gminy Rzgów z dnia 30 października 2017 r. w sprawie przyjęcia rocznego programu współpracy Gminy Rzgów z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami , o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na rok 2018.

7. Informacja Wójta o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Rzgów w roku szkolnym 2016/2017.
      8. Odpowiedzi na wnioski i zapytania radnych.
      9. Sprawy bieżące, informacje, zapytania.
      10. Zamknięcie obrad.

Po zrealizowaniu stałych punktów porządku obrad Rada Gminy przystąpiła do rozpatrzenia wcześniej omówionych i pozytywnie zaopiniowanych przez komisje Rady projektów uchwał.
Po wysłuchaniu dodatkowych wyjaśnień Zastępcy Wójta i Skarbnika Gminy wszystkie uchwały przyjęto jednomyślnie.
Następnie, po dyskusji i wysłuchaniu wyjaśnień dyrektorów szkól z terenu gminy, Rada Gminy przyjęła informację Wójta o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Rzgów w roku szkolnym 2016/2017
(w załączniku).
Szczegóły dotyczące przebiegu obrad będą zawarte w protokole z sesji, który po przyjęciu przez Radę Gminy na następnej sesji, będzie zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej Gminy Rzgów.

Wszystkie podjęte przez Radę uchwały będą niezwłocznie zamieszczone w BIP.

(-) Biuro Rady

grudnia 2017