Informacja z XVI Sesji Rady Gminy Rzgów

W dniu 27 lipca 2016r. odbyła się XVI Sesja Rady Gminy Rzgów, w której udział wzięło 13 radnych.

Obrady przeprowadzono zgodnie z niżej przedstawionym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokółu z XV Sesji Rady Gminy Rzgów.
  4. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym i dyskusja nad sprawozdaniem.
  5. Wnioski i zapytania radnych.
  6. Rozpatrzenie projektów uchwał:
  1. w sprawie przyjęcia Koncepcji Gospodarki Ściekowej dla Gminy Rzgów,
  2. w sprawie zaopiniowania projektu uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w sprawie likwidacji Aglomeracji Rzgów, Gmina Rzgów,
  3. w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie gminy na rok 2016,
  4. w sprawie zmiany WPF Gminy Rzgów na lata 2016 – 2020,
  5. w sprawie nawiązania współpracy partnerskiej z Wołożyńską Rejonową Radą Delegatów, Republika Białoruś,
  6. w sprawie zatwierdzenia wyników kontroli kwot rekompensaty całkowitej wypłacanej Spółce Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. z siedzibą w Koninie.
  1. Odpowiedzi na wnioski i zapytania radnych.
  2. Sprawy bieżące, informacje, zapytania.
  3. Zamknięcie obrad.

Po zrealizowaniu stałych punktów porządku obrad Rada Gminy przystąpiła do rozpatrzenia wcześniej omówionych i pozytywnie zaopiniowanych przez wszystkie komisje Rady projektów uchwał i je przyjęła.

Najwięcej uwagi poświęcono Koncepcji Gospodarki Ściekowej dla Gminy Rzgów, którą po zaprezentowaniu przez Zastępcę Wójta przyjęto jednogłośnie. Dokument ten określa optymalne rozwiązania w zakresie gospodarki ściekowej w Gminie Rzgów i jest niezbędny przy aplikowaniu o środki na budowę wodociągów, kanalizacji, przydomowych oczyszczalni ścieków z programu PROW 2014 – 2020.

Szczegóły dotyczące przebiegu obrad będą zawarte w protokole z sesji, który po przyjęciu przez Radę Gminy na następnej sesji, będzie zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej Gminy Rzgów.

Wszystkie podjęte przez Radę uchwały będą niezwłocznie zamieszczone w BIP.

(-) Biuro Rady

grudnia 2017