Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie

 „…tak prędko mija czas…”

Tak trudno w to uwierzyć ale już po raz piąty w historii Uniwersytetu Trzeciego Wieku zrzeszającego studentów 50+ z terenu Gminy Rzgów, przeżywaliśmy inaugurację roku akademickiego. Miało to miejsce 6 października br., tradycyjnie już w gościnnych progach Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie.

W spotkaniu inauguracyjnym wzięli udział przedstawiciele lokalnego samorządu: wójt Gminy Rzgów – Grzegorz Matuszak oraz przewodniczący Rady Gminy-  Roman Jakubowicz. Zebranych gości powitała dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie- pani Dorota Eltman.

Następnie pan Ireneusz Matecki, pełniący funkcję wiceprezesa UTW  dokonał podsumowania działań minionego roku a pani Anna Sadłowska- prezes UTW przedstawiła plan zadań na kolejny rok 2016-2017. Następnie wręczono legitymacje nowym członkom UTW.

Kolejnym punktem inauguracji był wykład na temat : „ Rola i znaczenie pasji w życiu człowieka”, przygotowany przez panią prof. Kazimierę Król.

Prelegentka przytoczyła kilka definicji słownikowo-encyklopedycznych tego pojęcia oraz „przełożyła” je na język bardziej zrozumiały. Pani profesor przedstawiła nam swoje pasje- oprócz pracy  dydaktycznej zajmuje się działalnością w grupach określanych jako wykluczone (resocjalizacja więźniów, kręgi żebracze, itp.).

Pozazawodowo pasjonuje się końmi i flamenco. Jest absolwentką jednej ze szkół flamenco w Sevilli. Barwnie opowiadała o festiwalach tańca organizowanego w tym mieście. Tą cześć swojego wystąpienia ilustrowała slajdami. Komentowała je w taki sposób, że niemal słyszeliśmy stukot butów tancerek flamenco, dźwięk kaskanietów  czy stąpające w rytm muzyki konie.

Byliśmy pod ogromnym urokiem naszego gościa. Nagrodziliśmy ją gromkimi brawami. Jeszcze po zakończonym wykładzie dyskutowaliśmy przy kawie i ciastku o sposobie na życie pani Król i o tym czy my potrafimy tak opowiadać o naszych pasjach a nie tylko o szarzyźnie życia.

Dziękujemy wszystkim- których staraniem- przeżyliśmy to piękne, czwartkowe popołudnie.

Seniorzy- słuchacze UTW


Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

Pogoda w naszej Gminie

29
styczeń 2020

Dziś są imieniny:

DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ OCEŃ URZĄD ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
strzałka do góry