Imieniny Zofii Urbanowskiej

W dniu 15.05.2018 r. obchodziliśmy uroczystość imienin i urodzin pisarki Zofii Urbanowskiej w Domu Kultury w Kowalewku. Zofia Urbanowska (ur. 15 maja 1849 w Kowalewku, zm. 1 stycznia 1939 w Koninie) – polska publicystka i pisarka, autorka powieści „Księżniczka”, „Gucio zaczarowany” i „Róża bez kolców”.

Na wstępie spotkania wszystkich zebranych powitał Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie Dorota Eltman. Po  zabraniu głosu przez Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie Henryka Janaska złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową.

Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycił nas Sekretarz Miasta Konina Marek Zawidzki, w imieniu Starosty Konińskiego Jan Bartczak i Danuta Płucińska. Gminę Rzgów reprezentowali Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, Sekretarz Alicja Zimna, a także Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz i Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rzgów Wiesław Czaja. W spotkaniu uczestniczyli również Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie Henryk Janasek wraz z delegacją: Aleksandrą Baumgart i Małgorzatą Hofman, Dyrektorzy szkół z naszej gminy tj. Agnieszka Duszyńska, Iwona Maziarz i Piotr Kupski, przedstawiciel Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie Ireneusz Matecki, Sołtys Kowalewka Andrzej Wrzosek, KGW i OSP z Kowalewka, mieszkańcy, dzieci i młodzież.