III Towarzyski Turniej Żaków F1 w Sławsku

Dnia 15 października na boisku sportowym ORLIK w Sławsku odbył się III towarzyski turniej żaków F1 „Rzgów Cup 2016”. Organizatorem rozgrywek był klub sportowy GKS Rzgów. W turnieju przeznaczonym dla zawodników z roczników 2008 i młodszych wzięło udział 6 drużyn: Górnik Konin Biali, Górnik Konin Niebiescy, Tulisia Tuliszków Żółci, Tulisia Tuliszków Zieloni, GKS Rzgów Zieloni, GKS Rzgów Czarni. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach systemem „każdym z każdym” 1x12minut, mecz i rewanż.

W obu drużynach GKS-u Rzgów zagrali: Andrzejewski Antoni, Budzyński Ignacy, Jackowski Alan, Myszel Igor, Szumigalski Piotr (s. Eli), Goździk Filip, Ławniczak Filip, Mizgalski Alan, Szambelan Alan, Szumigalski Piotr (s. Ani), Wanot Kacper, Wasilewski Piotr. Sztab szkoleniowy: Piotr Lewandowski, Szymon Fabisiak, Robert Frąckowiak.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Najmłodsi piłkarze GKS-u Rzgów łącznie wygrali 5 meczów i 3 razy przegrali. Ostatecznie w grupie A zwyciężyła drużyna Górnik Konin Biali. Drugie miejsce przypadło GKS-owi Rzgów Czarni. Na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna Tulisii Tuliszków Żółci. W grupie B natomiast zwyciężyła drużyna GKS-u Rzgów Zieloni, która wyprzedziła Tulisię Tuliszków Zieloni i Górnik Konin Niebiescy.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze. Na zakończenie rozgrywek wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Podczas turnieju zawodników dopingowała spora grupa rodziców. A już za tydzień 22 października (sobota) o godz. 10.00 w Koninie nasze żaki zagrają V Turniej Ligowy OZPN ORLIK E2.

Wyniki meczów GKS-u Rzgów:
Górnik Konin Biali – GKS Rzgów Czarni 2-0 i 2-1
GKS Rzgów Zieloni –Górnik Konin Niebiescy 5-0 i 2-0