III posiedzenie Gminnej Rady Sportu

Dnia 9 stycznia br. w Sali Narad Urzędu Gminy w Rzgowie odbyło się III zebranie Gminnej Rady Sportu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele poszczególnych klubów sportowych działających na terenie Gminy Rzgów: GKS Rzgów - Robert Frąckowiak, LZS Orzeł Osiecza, UKS Orlik Osiecza – Michał Rek, UKS „Rzgów” Gimnazjum Rzgów – Stanisław Górka, KS Sokół Rzgów – Tadeusz Waleriańczyk, Koło Wędkarskie w Rzgowie – Tadeusz Okrój.

Głównym tematem zebrania było opracowanie planu pracy Gminnej Rady Sportu a także zaopiniowanie oraz zatwierdzenie kalendarza imprez sportowych na rok 2017 (w załączniku). Uczestnicy zebrania dyskutowali ponadto o możliwościach pozyskania środków finansowych na sport z budżetu gminy oraz źródeł zewnętrznych. Debatowano także nad zwiększeniem środków finansowych na organizację imprez sportowych a także o zwiększeniu środków na dotację dla gminnej drużyny piłkarskiej oraz nowo tworzonej drużyny siatkarskiej, która przystąpiłaby do rozgrywek III ligi Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Poruszono także kwestię zatrudnienia w ramach spółdzielni socjalnej dodatkowej osoby zajmującej się utrzymaniem Stadionu Gminnego w Rzgowie.