II Towarzyski Turniej Żaków F1 w Tuliszkowie

Dnia 2 października na Stadionie w Tuliszkowie odbył się II towarzyski turniej żaków F1 „Tulisia Cup 2016”. Organizatorem rozgrywek był klub sportowy Tulisia Tuliszków. W turnieju przeznaczonym dla zawodników z roczników 2008 i młodszych wzięło udział 6 drużyn: Górnik Konin Biali, Górnik Konin Niebiescy, Tulisia Tuliszków Żółci, Tulisia Tuliszków Zieloni, GKS Rzgów Zieloni, GKS Rzgów Czarni. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach systemem „każdym z każdym” 1x12minut, mecz i rewanż.

W obu drużynach GKS-u Rzgów zagrali: Budzyński Ignacy, Jackowski Alan, Myszel Igor, Szumigalski Piotr (s. Eli), Goździk Filip, Mizgalski Alan, Szambelan Alan, Szumigalski Piotr (s. Ani), Tomasik Igor, Wanot Kacper. Sztab szkoleniowy: Piotr Lewandowski, Mateusz Woźniak, Kordian Sakowski.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Najmłodsi piłkarze GKS-u Rzgów łącznie wygrali 5 meczów i 3 razy przegrali. Ostatecznie w grupie A zwyciężyła drużyna Górnik Konin Biali. Drugie miejsce przypadło GKS-owi Rzgów Czarni. Na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna Tulisii Tuliszków Żółci. W grupie B natomiast zwyciężyła drużyna GKS-u Rzgów Zieloni, która wyprzedziła Tulisię Tuliszków Zieloni i Górnik Konin Niebiescy.

Warto dodać, że drużyna GKS Rzgów Zieloni nie straciła w całym turnieju ani jednej bramki, a Piotrek Szumigalski (s. Eli) w całym turnieju zdobył aż 9 bramek!

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze. Na zakończenie rozgrywek wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Podczas turnieju zawodników dopingowała spora grupa rodziców. A już za tydzień 8 października (sobota) o godz. 9.00 w Kazimierzu Biskupim nasze żaki zagrają IV Turniej Ligowy OZPN ORLIK E2.

Wyniki meczów GKS-u Rzgów:
Górnik Konin Biali – GKS Rzgów Czarni 5-0 i 3-1
GKS Rzgów Zieloni –Górnik Konin Niebiescy 6-0 i 7-0