II miejsce żaków GKS-u Rzgów na II towarzyskim turnieju żaków F1 Rumin Cup 2016

Dnia 14 na boisku sportowym ORLIK w Starym Mieście odbył się I towarzyski turniej żaków F1 „Rumin Cup 2016”. Organizatorem rozgrywek był klub sportowy Warta Rumin. W turnieju przeznaczonym dla zawodników z roczników 2007-2008 wzięło udział 5 drużyn: Młody Górnik 07 Konin, Młody Górnik 08 Konin, Tulisia Tuliszków, Warta Rumin, GKS Rzgów. Rozgrywki toczyły się systemem „każdym z każdym” 1x15minut.

W drużynie GKS Rzgów zagrali: Balcerzak Antoni, Bartczak Bartosz, Budzyński Ignacy, Goździk Filip, Hernas Mateusz, Kwaśny Wojciech, Ławniczak Filip, Mizgalski Alan, Myszel Igor, Ptak Hubert, Rodaszewski Jakub, Szambelan Alan, Szumigalski Piotr (s. Eli), Woźniak Hubert. Sztab szkoleniowy: Piotr Lewandowski, Michał Rek.

Nasi zawodnicy pokonali Młody Górnik 08Konin  5-0, Wartę Rumin 2-0, Tulisię Tuliszków 2-1 oraz przegrali 0-2 z Młodym Górnikiem 07 Konin. Ostatecznie najlepsza w turnieju okazała drużyna Młody Górnik 07 Konin. Drugie miejsce przypadło GKS-owi Rzgów. Na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna Tulisii Tuliszków. Poza podium znalazły się drużyny Młodego Górnika 08 Konin oraz Warty Rumin.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze. Na zakończenie rozgrywek wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Podczas turnieju zawodników dopingowała spora grupa rodziców. A już za dwa tygodnie 28 maja (sobota) o godz. 10.00 na Stadionie Gminnym w Rzgowie nasze żaki zagrają kolejny towarzyski turniej żaków F1 (roczniki 2007/2008).

Wyniki meczów GKS-u Rzgów:

GKS Rzgów – Młody Górnik 08 Konin 5-0
Tulisia Tuliszków – GKS Rzgów 1-2
GKS Rzgów – Warta Rumin 2-0

Młody Górnik 07 Konin– GKS Rzgów 2-0

Ostateczna kolejność II towarzyskiego turnieju żaków F1 „RUMIN CUP 2016”:

1. Młody Górnik Konin I 12pkt 10-2
  2. GKS Rzgów 9pkt 9-3