I Towarzyski Turniej Żaków w Koninie

Dnia 10 września na boisku sportowym przy Stadionie Górnika w Koninie odbył się I towarzyski turniej żaków F1 „Młody Górnik Cup 2016”. Organizatorem rozgrywek był klub sportowy Górnik Konin. W turnieju przeznaczonym dla zawodników z roczników 2008 i młodszych wzięło udział 6 drużyn: Górnik Konin Biali,  Górnik Konin Niebiescy, Tulisia Tuliszków Żółci, Tulisia Tuliszków Zieloni, GKS Rzgów Zieloni, GKS Rzgów Czarni. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach systemem „każdym z każdym” 1x12minut , mecz i rewanż.

W drużynie GKS Rzgów Czarni zagrali: Budzyński Ignacy, Gawroński Filip, Jackowski Alan, Ławniczak Filip, Myszel Igor, Szumigalski Piotr (s. Eli), Wasilewski Piotr.

W drużynie GKS Rzgów Zieloni zagrali: Andrzejewski Antoni, Ćwikliński Wiktor, Goździk Filip, Mizgalski Alan, Szambelan Alan, Tomasik Igor, Wanot Kacper. Sztab szkoleniowy: Piotr Lewandowski, Michał Rek.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Najmłodsi piłkarze GKS-u Rzgów wygrali 6 meczów, 1 zremisowali i 1 raz przegrali. Ostatecznie w grupie A zwyciężyła drużyna Górnik Konin  Biali. Drugie miejsce przypadło GKS-owi Rzgów Czarni. Na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna Tulisii Tuliszków Żółci. W grupie B natomiast zwyciężyła drużyna GKS-u Rzgów Zieloni. Drugie miejsce przypadło ekipie Górnik Konin Niebiescy. Na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna Tulisii Tuliszków Zieloni.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze. Na zakończenie rozgrywek wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Podczas turnieju zawodników dopingowała spora grupa rodziców. A już za tydzień 17 września (sobota) o godz. 10.00 w Grodźcu nasze żaki zagrają I Turniej Ligowy OZPN ORLIK E2.

Wyniki meczów GKS-u Rzgów:
Górnik Konin Biali – GKS Rzgów Czarni 0-0 i 0-6
GKS Rzgów Zieloni –Górnik Konin Niebiescy 2-0 i 4-2