Historyczny awans siatkarzy LZS ORZEŁ REKLAMOWYGADŻET OSIECZA do Ogólnopolskiego Turnieju Finałowego o II Ligę

W dniach 26-28  kwietnia br. w Hali Sportowej w Rzgowie odbył się Ogólnopolski Turniej Półfinałowy o Awans do II Ligi PZPS. Organizatorem zmagań był klub sportowy LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza. W rozgrywkach rozgrywanych pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Rzgów Grzegorza Matuszaka wzięły udział 4 drużyny: UKS SMS Wybicki Kielce (Mistrz woj. świętokrzyskiego), Bestios Białystok (Mistrz woj. podlaskiego), KS Atak Gorzów Wielkopolski (Mistrz woj. lubuskiego) oraz LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza (Mistrz woj. wielkopolskiego). Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Na zakończenie rozgrywek wszystkie drużyny z rąk Wójta Gminy Rzgów Grzegorza Matuszaka i Prezesa LZS Orzeł Osiecza Michała Reka otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy za udział. Po niezwykle wyrównanym turnieju najlepsza okazała się drużyna LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza, która wygrała wszystkie mecze. Drugie miejsce premiowane awansem wywalczyła ekipa Bestiosu Białystok.

Dzięki zwycięstwu w turnieju pierwszy raz w historii nasz klub awansował do Ogólnopolskiego Turnieju Finałowego o II ligę PZPS rozgrywanego w dniach 10-12 maja w Grodzisku Mazowieckim. Jest to ogromny sukces w historii naszego niewielkiego klubu sportowego!

Skład LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza: Błażej Szymczak, Albert Michalski (kpt), Damian Cebulski, Bartosz Kuczyński, Adrian Ratajczyk, Damian Marcjan, Jakub Liebelt, Bartosz Ziółkowski, Maciej Dominiczak, Przemysław Mazur, Adam Kaczyński, Daniel Iwański, Paweł Moczyński, Paweł Michalski, Wojciech Pytlarz. Trener: Sławomir Woźniak

GRATULUJEMY!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich drużyn za sportową rywalizację oraz licznie zgromadzonych kibiców, którzy swoim fantastycznym dopingiem stworzyli prawdziwe siatkarskie widowisko!

Wyniki wszystkich meczów turnieju:

LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza - Bestios Białystok 3-2 (22:25, 23:25, 25:21, 25:22, 17:15)

KS Atak Gorzów Wielkopolski - UKS SMS Wybicki Kielce 3-1 (25:13, 25:14, 18:25, 25:19)

Bestios Białystok - UKS SMS Wybicki Kielce 3-0 (25:22, 25:20, 25:21)

LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza - KS Atak Gorzów Wielkopolski 3-2 (25:19, 26:24, 21:25, 27:29, 15:10)

KS Atak Gorzów Wielkopolski – Bestios Białystok 2-3 (20:25, 25:21, 21:25, 25:23, 12:15)

UKS SMS Wybicki Kielce – LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza 0-3 (22:25, 28:30, 18:25)

Ostateczna kolejność turnieju:

1. LZS Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza 6pkt 9-4