Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów

Hej Kolęda na Trzech Króli

6 stycznia, w Sławsku po raz kolejny odbyły się obchody święta Trzech Króli.

O godzinie 15:00 Orszak zebrał się przy kościele św. Wawrzyńca w Sławsku i po mszy św. wraz ze śpiewem kolęd wyruszył do Domu Kultury, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości - wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

W spotkaniu udział wzięli Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak wraz z małżonką, Radny Powiatowy Sławomir Ławniczak, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz, Radni Gminy Rzgów, Sołtysi, mieszkańcy Sławska i okolicznych miejscowości. Kolędowanie rozpoczął występ dzieci ze szkoły podstawowej w Sławsku, następnie odbył się koncert kolęd w wykonaniu dzieci z ogniska muzycznego w Koninie pod przewodnictwem Andrzeja Przespolewskiego, a na koniec wystąpił gminny chór Dominium, który zaśpiewał kilka kolęd i pastorałek przy akompaniamencie Sławomira Kaliszewskiego. Kolejną częścią spotkania był wspólny, rodzinny śpiew kolęd i świątecznych piosenek. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przy kawie, przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sławsku.

Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek zorganizowały Sławskie Organizacje Społeczne: Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Pracownia Sławsk, Rada Sołecka i Szkoła Podstawowa
w Sławsku oraz Radni Gminy Rzgów.    Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
    strzałka do góry