Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Hej Kolęda na Trzech Króli

W uroczystość objawienia Pańskiego (6. stycznia) w wielu polskich miejscowościach pojawiły się barwne i radosne orszaki Trzech Króli. Tak też było i w Sławsku.
Pomimo dużego mrozu, o godz. 15:00 kolorowy orszak zebrał się przy kościele parafialnym aby ze śpiewem kolęd wyruszyć do Domu Kultury w Sławsku. W odświętnie udekorowanej sali odbyła się dalsza część uroczystości- wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Na wydarzenie przybyli mieszkańcy Sławska i okolicznych miejscowości, były całe rodziny z małymi dziećmi. Wśród gości byli m.in. wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz, radni.
Uroczystość uświetniły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sławsku, które przedstawiły jasełka oraz zaśpiewały kilka kolęd. Wiejski chór DOMINIUM prowadzony przez pana Sławomira Kaliszewskiego, który niedawno zawiązał się w Sławsku dał swój drugi koncert śpiewając świąteczne piosenki. W dalszej części spotkania wszyscy zebrani wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki przy akompaniamencie p. Kaliszewskiego. Zwieńczeniem uroczystości była wystawa prac plastycznych dzieci uczęszczających na zajęcia plastyczne do Pracowni Sławsk oraz słodki poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sławsku.

Trzecie z kolei, wspólne, rodzinne śpiewanie kolęd i pastorałek zorganizowały Sławskie Organizacje Społeczne: KGW, OSP, Pracownia Sławsk, Rada Sołecka i Zespół Szkół w Sławsku.
Organizatorzy dziękują wszystkim za przybycie, wspólny śpiew i mile spędzony czas.

Teresa Kwiatkowska


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  19
  styczeń 2019

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULA INFORMACYJNA WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry