Hej Kolęda na Trzech Króli

W uroczystość objawienia Pańskiego (6. stycznia) w wielu polskich miejscowościach pojawiły się barwne i radosne orszaki Trzech Króli. Tak też było i w Sławsku.
Pomimo dużego mrozu, o godz. 15:00 kolorowy orszak zebrał się przy kościele parafialnym aby ze śpiewem kolęd wyruszyć do Domu Kultury w Sławsku. W odświętnie udekorowanej sali odbyła się dalsza część uroczystości- wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Na wydarzenie przybyli mieszkańcy Sławska i okolicznych miejscowości, były całe rodziny z małymi dziećmi. Wśród gości byli m.in. wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, przewodniczący Rady Gminy Rzgów Roman Jakubowicz, radni.
Uroczystość uświetniły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sławsku, które przedstawiły jasełka oraz zaśpiewały kilka kolęd. Wiejski chór DOMINIUM prowadzony przez pana Sławomira Kaliszewskiego, który niedawno zawiązał się w Sławsku dał swój drugi koncert śpiewając świąteczne piosenki. W dalszej części spotkania wszyscy zebrani wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki przy akompaniamencie p. Kaliszewskiego. Zwieńczeniem uroczystości była wystawa prac plastycznych dzieci uczęszczających na zajęcia plastyczne do Pracowni Sławsk oraz słodki poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sławsku.

Trzecie z kolei, wspólne, rodzinne śpiewanie kolęd i pastorałek zorganizowały Sławskie Organizacje Społeczne: KGW, OSP, Pracownia Sławsk, Rada Sołecka i Zespół Szkół w Sławsku.
Organizatorzy dziękują wszystkim za przybycie, wspólny śpiew i mile spędzony czas.

Teresa Kwiatkowska

października 2017