Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Hej Kolęda na Trzech Króli!!!

Jak każe polska tradycja, 6. stycznia w Sławsku uroczyście obchodzono święto Trzech Króli, czyli Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Drugie z kolei, wspólne, rodzinne śpiewanie kolęd i pastorałek zorganizowały Sławskie Organizacje Społeczne. Uroczystość rozpoczął barwny orszak Trzech Króli, który wyruszył od kościoła do Domu Kultury w Sławsku. Dzieci, młodzież i dorośli w koronach, pelerynach i innych strojach wcielili się w rolę królów, pastuszków i aniołków. Pomimo zimnej aury, mrozu i padającego śniegu wszyscy ze śpiewem kolęd dziarsko ruszyli do Domu Kultury, gdzie w odświętnie udekorowanej sali odbyła się dalsza część uroczystości. W integracyjnym spotkaniu udział wzięli starsi i młodsi, miło było widzieć całe rodziny z małymi dziećmi. Na uroczystość przybyli mieszkańcy Sławska i okolicznych miejscowości. W Kolędowaniu uczestniczył także ksiądz proboszcz sławskiej Parafii. Do wspólnego śpiewu pastorałek akompaniował pan Sławomir Kaliszewski- nauczyciel muzyki Zespołu Szkół w Sławsku. Teksty wyświetlane były na ekranie a każda kolęda poprzedzona była krótką charakterystyką. Zadbali o to Kinga, Martyna, Maciej i Kacper z Pracowni Sławsk. Młodzież przygotowała też wystawę prac plastycznych dzieci uczestniczących na zajęcia w Pracowni. Atrakcją spotkania byli kolędnicy, którzy przybyli do Domu Kultury z obrzędową, wigilijną scenką. Tylko małe dzieci bały się gwiazdorów w charakterystycznych strojach, ale garść cukierków wynagrodziły strach. Tak uroczyste spotkanie nie mogło obyć się bez pani z Koła Gospodyń, które przygotowały słodki poczęstunek. Były babeczki, pierniki, rogale, ciastka, wafelki oraz gorąca kawa i herbata. Cała uroczystość przebiegła w miłej, świątecznej atmosferze, a magia Świąt Bożego Narodzenia została przywołana poprzez śpiewane kolędy, choinkę i stajenkę betlejemską.

Organizatorzy spotkania: KGW, OSP, Pracownia Sławsk, Rada Sołecka i Zespół Szkół w Sławsku dziękują wszystkim za wspólne śpiewanie kolęd i mile spędzony czas.

Teresa Kwiatkowska


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  20
  styczeń 2019

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULA INFORMACYJNA WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry