Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków o Puchar Wójta Gminy Rzgów Rzgów Cup 2016

Dnia 7 lutego br. w Hali Sportowej w Rzgowie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków o Puchar Wójta Gminy Rzgów. Był to pierwszy turniej halowy z cyklu „Rzgów Cup 2016”. Organizatorem rozgrywek był klub sportowy GKS Rzgów. W rozgrywkach przeznaczonych dla zawodników z roczników 2007 i młodszych wzięło udział 5 drużyn: GKS I Rzgów, GKS II Rzgów, Piast Grodziec, Górnik Konin, Oranje Sport Turek. Mecze toczyły się systemem „każdym z każdym” 1x15minut.

GKS I Rzgów reprezentowali: Antoni Balcerzak, Bartosz Bartczak, Ignacy Budzyński, Mateusz Hernas, Wojciech Kwaśny, Filip Ławniczak, Hubert Ptak, Piotr Szumigalski (s. Eli), Hubert Woźniak.

GKS II Rzgów reprezentowali: Filip Goździk, Michał Górski, Wiktor Kuśmierek, Alan Mizgalski, Filip Molenda, Filip Prus, Jakub Rodaszewski, Igor Tomasik, Piotr Wasilewski, Hubert Zimny.

Obie drużyny przygotowywał sztab szkoleniowy w składzie: Piotr Lewandowski, Robert Frąckowiak, Michał Rek.

Najlepsza w całym turnieju okazała się drużyna Oranje Sport Turek, która w dodatkowym meczu finałowym pokonała 4-0 Górnika Konin. Na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna gospodarzy - GKS I Rzgów. Poza podium znalazły się ekipy Piasta Grodziec i GKS-u II Rzgów.
Ponadto statuetki jako nagrody indywidualne ufundowane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Osieczy Agnieszkę Duszyńską otrzymali:

- Bartosz Kleśta (Górnik Konin) - Zdobywca 7 bramek – Najlepszy Strzelec Turnieju

- Jakub Hyży (Piast Grodziec) – Najlepszy Bramkarz Turnieju

- Jan Marciniak (Oranje Sport Turek) – Najlepszy Zawodnik Turnieju

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze. Najmłodszych zawodników dopingowała spora grupa rodziców. Na zakończenie najlepsze drużyny otrzymały z rąk Wójta Gminy Rzgów Grzegorza Matuszaka, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Osieczy Agnieszki Duszyńskiej oraz Prezesa GKS-u Rzgów Roberta Frąckowiaka pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.

Wyniki meczów GKS-u Rzgów:

GKS I Rzgów – GKS II Rzgów 5-1

GKS II Rzgów – Oranje Sport Turek 0-5

GKS I Rzgów – Górnik Konin 1-2

Piast Grodziec – GKS II Rzgów 1-1

GKS I Rzgów – Piast Grodziec 1-1

GKS II Rzgów – Górnik Konin 0-5

Oranje Sport Turek – GKS I Rzgów 2-0

Ostateczna kolejność:
1. Oranje Sport Turek 10pkt 11-2 *

2. Górnik Konin 10pkt 11-2 *

3. GKS I Rzgów 4pkt 7-6