Halowy Turniej Piłki Nożnej Orlików E2 RZGÓW CUP 2017 o Puchar Wójta Gminy Rzgów

Dnia 18 lutego br. w Hali Sportowej w Rzgowie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Żaków o Puchar Wójta Gminy Rzgów. Był to czwarty turniej halowy z cyklu „Rzgów Cup 2017”. Organizatorem rozgrywek był klub sportowy GKS Rzgów. W rozgrywkach przeznaczonych dla zawodników z rocznika 2007/2008 wzięło udział 10 drużyn: GKS I Rzgów, GKS II Rzgów, Warta Rumin, Strażak Licheń, Sparta Konin, LKS Ślesin, Piast Grodziec, ZKS MOS Zagórów, OLE Golina, Oranje Turek. Mecze toczyły się w trzech grupach systemem „każdym z każdym” 1x10minut.

GKS I Rzgów reprezentowali: Piotr Wasilewski, Piotr Szumigalski (s. Eli), Filip Ławniczak, Igor Myszel, Alan Jackowski, Kamil Nowak, Ignacy Budzyński, Antoni Andrzejewski, Kacper Wanot

GKS II Rzgów reprezentowali: Alan Mizgalski, Antoni Balcerzak, Bartosz Bartczak, Hubert Ptak, Hubert Woźniak, Kamil Karnicki, Filip Gawroński, Wiktor Ćwikliński, Alan Szambelan

Obie drużyny przygotował sztab szkoleniowy w składzie: Piotr Lewandowski, Szymon Fabisiak, Adam Pieniecki.

Najlepsza w całym turnieju okazała się drużyna LKS-u Ślesin, która w ostatecznym rozrachunku wyprzedziła Piasta Grodziec. Na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna gospodarzy – GKS II Rzgów. Miejsce tuż za podium wywalczyła drużyna ZKS MOS Zagórów. Pozostałe miejsca zajęły odpowiednio GKS I Rzgów,  Sparta Konin, Strażak Licheń, Oranje Turek, Warta Rumin oraz OLE Golina.

Statuetki oraz upominki jako nagrody indywidualne otrzymali:

- Tymoteusz Łachacz (Sparta Konin) -Zdobywca 7 bramek –Najlepszy Strzelec Turnieju

- Jakub Zaborski (OLE Golina) – Najlepszy Bramkarz Turnieju

- Kacper Trzymkowski (LKS Ślesin) – Najlepszy Zawodnik Turnieju

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze. Zawodników dopingowali licznie zgromadzeni kibice. Na zakończenie najlepsze drużyny otrzymały z rąk członków Zarządu GKS-u Rzgów: Roberta Frąckowiaka, Szymona Fabisiaka, Adama Pienieckiego oraz Michała Reka pamiątkowe puchary, medale i dyplomy ufundowane przez Wójta Gminy Rzgów oraz Urząd Gminy Rzgów.

Mecze grupowe - eliminacje:

A GKS I Rzgów – OLE Golina 3-0

B GKS II Rzgów – Strażak Licheń 2-0

C Piast Grodziec – ZKS MOS Zagórów 1-0

B Sparta Konin – Oranje Turek 3-0

A OLE Golina – LKS Ślesin 0-2

B Strażak Licheń – Oranje Turek 1-1

C ZKS MOS Zagórów – Warta Rumin 2-1

B GKS II Rzgów – Sparta Konin 2-1

B Strażak Licheń – Sparta Konin 0-4

A LKS Ślesin – GKS I Rzgów 2-0

B Oranje Turek – GKS II Rzgów 0-2