Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

GOŹDZIKÓW

W skład Sołectwa wchodzi miejscowość Goździków.

Sołtys

Aneta Przybylska zam. Goździków 3B, 62-586 Rzgów, tel. 691 936 485

Rada Sołecka

Klaudia Przybylska, Tomasz Jakubowicz, Leszek Graczyk.

Goździków jest  niewielką miejscowością położoną na zachodnich  rubieżach  Gminy Rzgów. Cała miejscowość liczy trochę  ponad   30 budynków mieszkalnych. Zwartą zabudowę naszej wsi otaczają pola uprawne i lasy. Okoliczne lasy stanowią siedlisko licznych gatunków zwierząt  i ptaków.  Często widoczne są tu sarny, zające , dziki , kuropatwy i bażanty biegające po polach i łąkach naszej miejscowości.

Od strony północnej nasza miejscowość graniczy ze Świątnikami.  Droga relacji  Rzgów – Zagórów stanowi granicę z Nadwarciańskim Parkiem  Krajobrazowym  NATURA 2000.

Od strony zachodniej i częściowo południowej sąsiadujemy z Gminą Zagórów, a od strony wschodniej graniczymy ze Rzgowem Drugim.

Przez  tereny naszej wsi  przepływa Czarna Struga. W związku z tym przy zimach obfitujących w duże opady śniegu lub w porze letniej obfitującej w dużą ilość opadów  mały strumień wylewa i staje się  przyczyną zagrożeń dla okolicznych rolników,  powodując podtopienia gospodarstw domowych.

W większości źródłem utrzymania mieszkańców  jest działalność rolnicza, która  była pierwotnym zajęciem mieszkańców wsi. Zajmowali się uprawą roślin oraz hodowlą zwierząt.

Na terenie naszej miejscowości nie ma żadnych zakładów przemysłowych, które by skaziły środowisko naturalne.

W przeszłości  z uwagi na niewielkie złoża gliny wypalano na terenie  wsi cegły, które służyły do budowy okolicznych i nie tylko  domów. 

Nie dysponujemy żadnym budynkiem wiejskim, jednak od kilku lat tradycją  stało się, że w sierpniu odbywa się spotkanie integracyjne mieszkańców naszej wioski, na którym wszyscy bawią się i biesiadują niezależnie od panującej tego wieczoru pogody,  choć spotkania te odbywają  się na wolnym powietrzu, przy ognisku.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  15
  2020

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULE INFORMACYJNE WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE GEOPORTAL POWIATU KONIŃSKIEGO


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry