Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Goście z Madagaskaru w Sławsku

Niecodzienni goście odwiedzili Sławsk w drodze na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. W niedzielę, 17. lipca, w kościele parafialnym na mszy świętej o godzinie 10:45 obecne były: Siostra Alojza Kwiatkowska - sławszczanka, od ponad 20. lat pracująca na misji na Madagaskarze, Siostra Joslyna - malgaszka ucząca w szkole misyjnej, Pani Mirra - malgaszka nauczycielka geografii oraz Pani Elżbieta Przybylska - stomatolog, która spędziła 6 tygodni na odległym Madagaskarze lecząc zęby dzieciom w bardzo trudnych warunkach. Przybyli na mszę świętą wierni mogli wysłuchać opowiadań o ciężkiej pracy i życiu na wyspie. Goście zaprezentowali się w strojach, które nosić będą podczas ŚDM w Krakowie. Zielone spodnie i koszulki oraz biało-czerwone bluzy odpowiadają kolorom flagi Madagaskaru. Dodatkowo na spodniach widoczny jest obrazek lemura - małpy występującej tylko na Madagaskarze. Natomiast na koszulce i bluzie umieszczone są symbole ŚDM oraz cytat: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5,7).” Po zakończonym nabożeństwie Malgaszki zwiedziły Sławsk. Były zachwycone wszechobecną roślinnością i pięknem Sławska. Najbardziej zainteresowała je przeprawa promowa - coś czego nie spotka się w całym Madagaskarze. Tego samego dnia goście odwiedzili także Grąblin i Sanktuarium w Licheniu.

Następnego dnia, z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Sławsku, odbyło się spotkanie w Domu Kultury, na które przybyli goście z Madagaskaru oraz mieszkańcy Sławska i okolic. Malgaszki opowiedziały wszystkim zebranym o życiu w ich Ojczyźnie, swoje wrażenia z wizyty w Polsce oraz jak bardzo różni się Madagaskar od Polski. Dodatkowo Siostra Joslyna i Pani Mirra zaśpiewały w swym ojczystym języku oraz zaprezentowały krótki taniec tańczony podczas mszy na Madagaskarze. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i wesołej atmosferze przy kawie i słodkościach przygotowanych przez panie z KGW Sławsk.

Zarówno w niedzielę na mszy świętej jak i na poniedziałkowym spotkaniu przeprowadzona była zbiórka pieniężna na misyjną pracę sióstr Orionistek z Madagaskaru.

Teresa Kwiatkowska


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  16
  styczeń 2019

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULA INFORMACYJNA WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry