Goście z Kawęczyna z wizytą w Gminie Rzgów

W dniu 19.10.2017 r. w ramach projektu „Rozsmakowani w kulturze” gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie - FILII w SŁAWSKU dwuosobową delegację z Gminy Kawęczyn. Naszymi gośćmi były osoby, które mają pozytywny wpływ na rozwój swojej lokalnej społeczności.

Jedną z nich była Pani Paulina Woźniak z wykształcenia polonistka, pracownik Urzędu Gminy Kawęczyn. Pisze oraz redaguje artykuły z cyklu „Wspomnień blask” do lokalnej gazetki „Kawęczyniak”. Jest także autorką publikacji „Mała architektura sakralna Gminy Kawęczyn”.
Drugi nasz gość to pan Sylwester Dzikowski kolekcjoner, zbieracz staroci i eksponatów  niekiedy dużej wartości historycznej. Posiada w swoich zbiorach niemałą kolekcję dzwonków, lamp i moździerzy. Interesuje się także lokalną historią jest autorem monografii wsi Stanisława.

Nasi prelegenci w bardzo ciekawy, interaktywny sposób  opowiedzieli seniorom o swoich pasjach i zainteresowaniach. Zainspirowali nas swoimi pomysłami, podzielili się wiedzą i doświadczeniem. Szereg pytań i długie konwersacje po spotkaniu świadczyły o tym, że  było pouczające i udane.

Na pamiątkę spotkania Pani Paulina, na ręce dyrektor D.Eltman przekazała do zbiorów Biblioteki Publicznej trzy publikacje książkowe.