Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Goście z Kawęczyna z wizytą w Gminie Rzgów

W dniu 19.10.2017 r. w ramach projektu „Rozsmakowani w kulturze” gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie - FILII w SŁAWSKU dwuosobową delegację z Gminy Kawęczyn. Naszymi gośćmi były osoby, które mają pozytywny wpływ na rozwój swojej lokalnej społeczności.

Jedną z nich była Pani Paulina Woźniak z wykształcenia polonistka, pracownik Urzędu Gminy Kawęczyn. Pisze oraz redaguje artykuły z cyklu „Wspomnień blask” do lokalnej gazetki „Kawęczyniak”. Jest także autorką publikacji „Mała architektura sakralna Gminy Kawęczyn”.                                                       
Drugi nasz gość to pan Sylwester Dzikowski kolekcjoner, zbieracz staroci i eksponatów  niekiedy dużej wartości historycznej. Posiada w swoich zbiorach niemałą kolekcję dzwonków, lamp i moździerzy. Interesuje się także lokalną historią jest autorem monografii wsi Stanisława.

Nasi prelegenci w bardzo ciekawy, interaktywny sposób  opowiedzieli seniorom o swoich pasjach i zainteresowaniach. Zainspirowali nas swoimi pomysłami, podzielili się wiedzą i doświadczeniem. Szereg pytań i długie konwersacje po spotkaniu świadczyły o tym, że  było pouczające i udane.

Na pamiątkę spotkania Pani Paulina, na ręce dyrektor D.Eltman przekazała do zbiorów Biblioteki Publicznej trzy publikacje książkowe.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  21
  styczeń 2019

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULA INFORMACYJNA WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry