Goście z Kawęczyna z wizytą w Gminie Rzgów

W dniu 19.10.2017 r. w ramach projektu „Rozsmakowani w kulturze” gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie - FILII w SŁAWSKU dwuosobową delegację z Gminy Kawęczyn. Naszymi gośćmi były osoby, które mają pozytywny wpływ na rozwój swojej lokalnej społeczności.

Jedną z nich była Pani Paulina Woźniak z wykształcenia polonistka, pracownik Urzędu Gminy Kawęczyn. Pisze oraz redaguje artykuły z cyklu „Wspomnień blask” do lokalnej gazetki „Kawęczyniak”. Jest także autorką publikacji „Mała architektura sakralna Gminy Kawęczyn”.
Drugi nasz gość to pan Sylwester Dzikowski kolekcjoner, zbieracz staroci i eksponatów  niekiedy dużej wartości historycznej. Posiada w swoich zbiorach niemałą kolekcję dzwonków, lamp i moździerzy. Interesuje się także lokalną historią jest autorem monografii wsi Stanisława.

Nasi prelegenci w bardzo ciekawy, interaktywny sposób  opowiedzieli seniorom o swoich pasjach i zainteresowaniach. Zainspirowali nas swoimi pomysłami, podzielili się wiedzą i doświadczeniem. Szereg pytań i długie konwersacje po spotkaniu świadczyły o tym, że  było pouczające i udane.

Na pamiątkę spotkania Pani Paulina, na ręce dyrektor D.Eltman przekazała do zbiorów Biblioteki Publicznej trzy publikacje książkowe.

kwietnia 2018

DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY