Gminny Dzień Strażaka

Dnia 03 maja 2016r. w Gminie Rzgów obchodzony był Gminny Dzień Strażaka. Organizatorem tegorocznych obchodów Gminnego Dnia Strażaka była jednostka OSP Witnica. Obchody rozpoczęły się mszą świętą o godz. 13.oo. w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grabienicach. Mszę prowadził proboszcz parafii ks. Stanisław Manios. W uroczystości udział wzięły wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Rzgów wraz z pocztami sztandarowymi, Wójt Gminy Rzgów  Matuszak Grzegorz, Przewodniczący Rady Gminy Rzgów Jakubowicz Roman, członkowie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rzgowie na czele z Prezesem druhem Rydzewskim Radosławem oraz radni Jan Gośka, Marek Krysiński i Grzegorz Gorzelańczyk. Po zakończonej mszy świętej wszystkie jednostki i obecni goście udali się do Witnicy. Tam po przemarszu i podziękowaniu Wójta za działalność na rzecz Gminy i udzielaną pomoc uczestnicy uroczystości udali się do remizy na poczęstunek.  Tegoroczną uroczystość tradycyjne jak co roku uświetniła orkiestra dęta OSP Rzgów z kapelmistrzem Mirosławem Pacześnym na czele.

października 2017