Gminny Dzień Sportu

Tradycją naszej Gminy jest coroczna organizacja Dnia Sportu w jednej ze szkół. Dnia 14.06.2017 roku aranżerem była Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Grabienicach. Gminny Dzień Sportu został powiązany z Dniem Profilaktyki. Celem tych dwóch inicjatyw było promowanie zdrowego trybu życia oraz zapobieganie uzależnieniom. Przedstawiciele poszczególnych Szkół godnie reprezentowali swoją placówkę, zdobywając medale za indywidualne konkurencje sportowe, które  zostały ufundowane przez Wójta Gminy Rzgów Pana Grzegorza Matuszaka, Dyrektora Pana Janusza Olejniczaka oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach. Najlepiej usportowioną szkołą w naszej Gminie został Zespół Szkół w Sławsku, zarówno w kategorii szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.  Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Grabienicach, aby umilić zawodnikom przerwy między konkurencjami zorganizowała słodki poczęstunek.