Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów

Gminne Obchody Święta Niepodległości w Rzgowie

11 listopada 2016 roku Gminne Obchody Święta Niepodległości w Rzgowie rozpoczęły się uroczystym przemarszem od remizy OSP Rzgów do rzgowskiego kościoła p.w. św. Jakuba szkolnych i strażackich pocztów sztandarowych wraz z Orkiestrą Dętą OSP w Rzgowie.

 Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny wszyscy udali się pod Pomnik Poległych na Placu Stuczyńskich, aby tam złożyć kwiaty i oddać cześć pomordowanym.

Uroczystość rozpoczęła młodzież szkolna prezentując okolicznościową część artystyczną. Następnie w swoim przemówieniu Wójt – Grzegorz Matuszak podkreślał przede wszystkim znaczenie tego święta w kształtowaniu postawy patriotycznej wśród obywateli. Później przedstawiciele władz samorządowych oraz przybyłe delegacje i goście złożyli kwiaty pod Pomnikiem Poległych na Placu Stuczyńskich w Rzgowie. Po uroczystościach pod Pomnikiem Poległych poczty sztandarowe oraz uczestnicy przemaszerowali pod remizę OSP Rzgów, gdzie nastąpiło rozformowanie pocztów sztandarowych.

 Na zakończenie obchodów wójt Grzegorz Matuszak zaprosił uczestników na tradycyjne spotkanie integracyjne przy kawie i rogalach upieczonych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rzgowie i uświetnione wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych oraz deklamowaniem wierszy przygotowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzgowie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rzgowie.    Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
    strzałka do góry