Gmina Rzgów na Dożynkach Powiatowych

Dnia 10 września br. w Starym Mieście odbyły się Dożynki Diecezjalno - Powiatowo - Gminne. Mszę świętą dziękczynną za zebrane plony odprawił ks. biskup Wiesław Mering. Uroczysty korowód wyruszył spod Urzędu Gminy w Starym Mieście do kościoła parafialnego pod wezwaniem Apostołów Piotra i Pawła, a następnie na plac przykościelny, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Naszą gminę reprezentowała delegacja KGW Rzgów z wieńcem dożynkowym oraz władze gminy - Zastępca Wójta Lucyna Wrzyszczyńska i Przewodniczący Rady Gminy Roman Jakubowicz.

W Dożynkach Powiatowych udział wzięła również delegacja sołectwa Sławsk z wieńcem dożynkowym, która podczas Dożynek Wojewódzkich w Gnieźnie  zdobyła II miejsce w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

W Dożynkach Powiatowych w sąsiedniej gminie uczestniczyło wielu mieszkańców Gminy Rzgów, aby skorzystać z dożynkowych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

grudnia 2017