Gimnazjalistki ze Sławska w Finałach Województwa Wielkopolskiego

Miśkiewicz Aleksandra i Rządkowska Dagmara (uczennice klasy sportowej Gimnazjum w Sławsku) wśród 16 najlepszych par województwa wielkopolskiego w plażowej piłce siatkowej. Finały Województwa Wielkopolskiego, które odbyły się 8 czerwca we Wrześni,  ukończyły na miejscu XIII/XVI. Udział w Mistrzostwach Wielkopolski dziewczęta wywalczyły sobie zajmując II miejsce podczas Mistrzostw Rejonu Konińskiego. (30.05.2017 r. w  Słupcy). Na etapie rejonowym pokonały Gimnazjum z Słupcy (2:0), oraz Gimnazjum nr 5 z Konina (2:1). Uległy tylko siatkarkom z Gimnazjum nr 2  z Turku (0:2).  Wcześniej zostały Mistrzyniami Powiatu Konińskiego (Łuszczewo, 9.05.2017 r.)
Sam awans i udział w finałach wojewódzkich w plażowej piłce siatkowej to bardzo duży sukces.

Pięcioro gimnazjalistów ze Sławska wzięło również udział w FINALE WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO w LEKKIEJ ATLETYCE. Zmagania lekkoatletów odbywały się 7 czerwca w Poznaniu. Awans do finałów wojewódzkich zapewnili sobie zajmując I i II miejsca w Mistrzostwach Powiatu Konińskiego w LA (Konin,11.05.2017 r.)

Kubasik Beata – 300 metrów - 22 miejsce /44
Miśkiewicz Aleksandra – pchnięcie kulą -  23 miejsce /39
Bączkiewicz Bartosz – skok wzwyż -  22 miejsce /33
Juszczak Małgorzata – 1000 metrów - 30 miejsce /43
Samulczyk Natalia – skok w dal -  30 miejsce /37

Małgorzata Juszczak pobiegła w FINALE WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO
w DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
(Żerków, 25.05.2017 r.). Ukończyła bieg na  2000m na bardzo wysokim 14 miejscu.  (startowały 153 zawodniczki)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Zespołu Szkół w Sławsku  i zapoznania się z sukcesami sportowymi Naszych Gimnazjalistów!!! http://spslawsk.edupage.org/text7/

października 2017