Gimnazjalistki ze Sławska NAJLEPSZE w POWIECIE

Miśkiewicz Aleksandra i Rządkowska Dagmara (uczennice klasy sportowej Gimnazjum w Sławsku) zajęły I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Konińskiego w Plażowej Piłce Siatkowej.  Prawo startu w powiecie zapewniły sobie zwyciężając w Mistrzostwach Gminy. W mistrzostwach powiatu, które odbyły się w Łuszczewie (k. Skulska) wystartowało 8 gimnazjów z powiatu konińskiego: Wilczyn, Sompolno, Rychwał, Krzymów, Morzyczyn, Golina i Skulsk.  Zawody rozegrano systemem brazylijskim ( po przegraniu dwóch meczów para odpadała z turnieju), mecze rozgrywano do 2 wygranych setów, do 15 punktów.

Wyniki spotkań Naszych Mistrzyń:
Sławsk – Golina 2:0 ,
Sławsk – Rychwał  2:0 – drugie zwycięstwo dało awans do półfinałów.
1 Mecz półfinałowy:  Sławsk – Morzyczyn 2:0
2 Mecz półfinałowy: Wilczyn – Sompolno 2:1
W finale Sławsk zagrał z Wilczynem – parą, która w zeszłorocznych mistrzostwach zajęła trzecie miejsce. Po niezwykle wyrównanej grze, Ola i Dagmara pokonały utytułowane rywalki 2:1.

Końcowa klasyfikacja mistrzostw:
1 miejsce- Gimnazjum Sławsk

2 miejsce- Gimnazjum Wilczyn

3 miejsce- Gimnazjum Sompolno

4 miejsce– Gimnazjum Morzyczyn

5-8 – Rychwał, Golina, Krzymów, Skulsk

Gimnazjalistki ze Sławska będą reprezentowały  powiat koniński w kolejnym etapie rozgrywek (etap rejonowy- Mistrzostwa Rejonu Konińskiego), który odbędzie się 30 maja 2017r. , w Słupcy.

października 2017