Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów

Festyn w Świątnikach

13 sierpnia w Świątnikach odbył się po raz czwarty festyn integracyjny dla mieszkańców wsi. Impreza rozpoczęła się od towarzyskiego meczu reprezentacji wsi Świątniki przeciwko Zjednoczonym Zagórów. Niestety drużyna gospodarzy uległa 1:4. Honorowego gola zdobył Damian Szczepaniak. Pomimo przegranej, rozgrywki przyczyniły się do rozpoczęcia imprezy w doskonałych humorach. Pamiątkowe puchary otrzymały obie drużyny. Zorganizowana została loteria fantowa oraz licytacja, z której dochód przeznaczony będzie na odmalowanie Remizy OSP. Czas wspólnych rozmów i przygotowany poczęstunek umilały występy lokalnych talentów. Dzieci bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni i placu zabaw. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna.  

Mieszkańcy wsi na Festynie uczcili swój mały sukces. Dzięki otrzymanej dotacji z programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” udało się zagospodarować plac przy Remizie OSP. Zakupiono bramki do piłki nożnej, nowe urządzenie na plac zabaw, stół do tenisa stołowego oraz wymalowano przepiękny mural przedstawiający Nadwarciański Park Krajobrazowy.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli, by festyn miał piękną oprawę i integrował wieś.    Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
    strzałka do góry