Eliminacje gminne XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dnia 25 lutego 2016 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rzgowie odbyły się eliminacje gminne XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”, zorganizowane przez Urząd Gminy, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rzgowie i Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rzgowie. Do eliminacji gminnych zakwalifikowało się 24 uczniów w tym z szkół podstawowych 16 uczniów i gimnazjum 8 uczniów. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, organizacji ochotniczych straży pożarnych itp. Do etapu gminnego uczniowie zakwalifikowali się z eliminacji szkolnych w których udział wzięło łącznie 151 uczniów.

Kwalifikacja końcowa eliminacji gminnych ułożyła się następująco (trzy pierwsze miejsca):

Grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
I miejsce Berda Julia – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Osieczy
II miejsce Sabacińska Klaudia - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Osieczy
III miejsce Samulczyk Natalia – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Osieczy

Grupa wiekowa (gimnazja)
I miejsce Makowaki Karol – Zespół Szkół w Sławsku
II miejsce Łukowska Sandra – Gimnazjum im Polskich Noblistów w Rzgowie
III miejsce Janiak Adam – Zespół Szkół w Sławsku

Uczestnicy turnieju otrzymali upominki, słodki poczęstunek oraz nagrody za trzy pierwsze miejsca. W wyniku turnieju do eliminacji powiatowych zakwalifikował się Makowski Karol – gimnazjum i Berda Julia – szkoły podstawowe. Eliminacje powiatowe odbędą się 19 marca 2016r. w Starym Mieście.

października 2017